WordPress Üyeleri Eklentisine Bir Sohbet Odasını Nasıl Entegre Edirirsiniz

WordPress Üyeleri Eklentisine Bir Sohbet Odasını Nasıl Entegre Edirirsiniz?

 

WordPress barındırma web sitenizin üyelik seçeneği varsa, bir WordPress üyesi eklentisi kullandığınız% 50 olasılıktır.

Bir WordPress üyesi eklentisi seçerken birçok farklı seçenek vardır, hepsi aynı işlevleri yerine getirirler. Eklentiler, webmaster’ın özel içerik ve özel özelliklerle web sitelerinde üyelere özel alanlar kurmasına izin verir.

Siteniz için doğru eklentiyi seçmek önemlidir çünkü eklentilerin sunduğu çeşitli özellikler web sitenizi ziyaret eden kişiyi etkileyebilir.

Aşağıda, bir sohbet odasını WordPress üyesi eklentilerinize entegre etme arasındaki bağlantıyla ilgili birkaç soruyu cevaplayacağız.

Üyeler Sohbet Odaları Nelerdir?
Bir üye sohbet odası, yalnızca web sitesi üyeleri tarafından erişilebilen bir sohbet odasındadır.

Web sitenizde bir üye sohbet odasına sahip olmak yardımcı olabilir. Sohbetlere katılmak ve site topluluğuna katılmak için site ziyaretçilerini üye olmaya ikna edebilir.

WordPress Üyeleri Eklentileri Ne Türleri Var?

Piyasada bir eklenti olduğunda, karar vermeden önce biraz araştırma yapmak önemlidir. Orada pek çok seçenek var ve aşağıda birkaçını tartışacağız.

MemberPress – MemberPress, bir eklenti ararken iyi bir seçenektir. Kurulması basittir ve birçok özelliği vardır. Web yöneticileri, kendi sitelerinde ve hangi saatte erişenlerin üzerinde çok fazla kontrole sahip olabiliyorlar. Bu eklenti ayrıca web sitenizde kullanmak isteyebileceğiniz diğer hizmetler ile entegrasyona da olanak tanıyor. Bunların bazıları MailChimp, MadMimi ve BluBrry’dir. PayPal ve Stripe ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır; üyelerin ödemeleri kolaylaştırır.Bu eklentinin iki sürümü arasından seçim yapabilir; Business Edition veya Developer Edition.UserPress kullanıcıları genellikle bu eklentinin bir WordPress ile kullanımı en basit, özellikle yeni başlayanlar için.

Ücretli Üyelikler Pro – Bu eklenti, birkaç seçenek sunar. Bir yıllık ücret karşılığında standart sürümü ve artı sürümü için tamamen ücretsiz temel bir sürümün yanı sıra temel bir ücretsiz sürümü sunan pek çok özellik sunmayan akılda tutmak, ancak kullanıcılara bir zevk veriyor olabilirler. daha gelişmiş sürümlerde de bekleyebiliyor.Paid Üyelik Pro, çeşitli diğer hizmetler ve WordPress eklentileri ile entegrasyonun yanı sıra artı sürüm eklemeyi de sağlar. Web siteleri ve eklentiler ile çalışan çok fazla deneyime sahip olmayan kullanıcılar için, özel birinin kullanımı oldukça zordur.

Ultimate Member – Ultimate Member, eklentilere gelince başka bir seçenektir. Kodlamanın hiçbir bilgisi web sitenize entegre etmek için gerekli değildir, bu eklenti kullanımı son derece basittir, çünkü kullanıcıların mobil cihazlara adapte olması, kullanıcıların yalnızca bilgisayarlarındaki içeriklere ve aynı zamanda mobil cihazlarına erişmesine imkân sağlar.İlgili Üye bir numara sunar Instagram, MailChimp ve Kullanıcı Yorumları gibi web yöneticilerinin ödeyebileceği uzantıların sayısı. Ayrıca, kullanıcıların çevrimiçi olduklarını görüntüleme becerisi gibi birkaç ücretsiz uzantı vardır.

Web sitenize bir Eklenti Nasıl Entegre Edilir?

ChatLaf sohbet odası eklentisi çoğu üye eklentileri ile entegredir.
Çoğu WordPress üyesi eklentisi, WordPress yerleşik kullanıcı yönetimini kullanmaktadır.

ChatLaf sohbet odası servisi ayrıca yerleşik kullanıcı yönetimi olan WordPress ile entegrasyon seçeneğine sahiptir (Entegrasyon bir onay kutusu tıklamasıyla yapılır).

Hem üyeler hem de sohbet aynı kullanıcı yönetimini kullandığından, entegrasyon neredeyse 1 dakika sürebilir.

Entegrasyon, 2 bileşen içerir.

WordPress Üyeleri eklentisi
ChatLaf sohbet odası eklentisi
Bu kullanışlı olabilir, çünkü bir WordPress Üyeleri eklentisi yüklüyse, ChatLaf eklentisini WordPress web sitenize kolayca ekleyebilirsiniz. Bu, üyelerin yalnızca sohbet odasına sahip olabilmelerini sağlayacaktır.

Bunu yapmanın adımları aşağıda belirtilmiştir.

sohbet odası olan üyeler eklentisi

Adım 1
1 – Üye eklentisini kurun ve kurulum talimatlarını uygulayın.

2 – ChatLaf sohbet odası eklentisini kurun ve kurulum talimatlarını izleyin.

Bu iki basamağı gerçekleştirmek sohbeti otomatik olarak Üyeler Plugin kullanıcı tabanına entegre edecektir.

Böylece, yalnızca sitenizin üyelerinin sohbetinize kullanıcı adlarıyla otomatik olarak giriş yapmalarına izin verilir.

Adım 2
Eklentilerin yüklenmesi bittikten sonra, ChatLaf sohbet eklentisi aracılığıyla bir hesap oluşturmanız gerekir ( nasıl yapılacağına ilişkin hızlı videolara bakın ).

Aşağıdaki pencereyi göreceksin. İşlemi tamamlamak için “Üye” kutusunu işaretlediğinizden emin olun.

sohbet odası üyeleri eklentisi

Bitirdiniz!

Gördüğünüz gibi oldukça basit bir süreçtir! Eğer ayarları veya yükleme işlemi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, bizi tanıştırır göz atabilirsiniz burada .

Herhangi bir ek soru veya yorum için lütfen Bağlan <Tuşuna Basarak @> ChatLaf.com adresinden bizimle iletişime geçin.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Müşterinin Katılımını Artırmak için Mektup Yazısı Taktiklerini Sohbet ...

Mobil grup sohbet temasını şekillendirmek için 8 CSS hilesi CSS'yi ...

Daha Gizliliğe mi ihtiyacınız var Bir Grup Sohbetinden Özel Sohbet Odasına ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?