Sitenizi Daha Etkileşimli ve Etkili Yapma

Sitenizi Daha Etkileşimli ve Etkili Yapma

Bir üyelik sitesini işleten herhangi bir web yöneticisi veya web sitesi sahibi için, birincil önceliği, siteyi olabildiğince etkileşimli olarak siteye nasıl uyarlayacağınızdır.

İnternet, o kadar çok içerik ve kullanıcılara yönelik pek çok seçenekle doludur. Sitenizin üyelerini ilgilendiren tutmak ve onları geri gelmeye devam etmeleri için teşvik etmek için onlara ilgi çekici ve interaktif içerik sunmak esastır.

Aşağıda, web sitenizin tıklanabilir, paylaşılabilir ve etkileşimli içerik dolu olduğundan emin olabileceğiniz birkaç yolu tartışacağız. Sitenize yeni ziyaretçiler çekecek ve bu ziyaretçileri üye haline getireceksiniz!

Üyeleriniz için ilgi çekici ve benzersiz bir içerik oluşturun
En sevdiğiniz web sitelerini düşünün.

Onları bu kadar ilginç yapan şey nedir? Neden onlara geri dönüyorsun?

En olası nedeni, size başka hiçbir yerde bulamayacağınız yeni içerik sağlamasıdır. Bu içerik sadece yeni değil, doğrudan çıkarlarınıza yöneliktir.

Başarılı bir web sitesini çalıştırmak için, ne tür bir içerik aradıklarını öğrenebilmeniz için kitlenizi tanımanın anahtarıdır.

Bir teknoloji web sitesini işletirseniz, ziyaretçilerinizin siteye en yeni ve en yeni araçları, araç gereçleri ve gizmozları okumak için geldiklerini biliyorsunuzdur. Bu ihtiyacı karşılayan içerik üretmek, ziyaretçilerin sitenize gelmesini sağlamanın ilk adımıdır. Ayrıca, ziyaretçilerin web sitenizin üyelerine, özellikle ek içerikler için erişime açık olması durumunda, üyeleri olma ihtimalini arttırır.

Ziyaretçilere üye olma yönünde bir teşvik sağlanması bir zorluk gibi gözükebilir ancak ilgi çekici bir içeriğin nasıl oluşturulacağını zaten biliyorsanız gerçekten çok zor olmamalıdır. Birçok üyelik sitesi, üyelerin sitenin daha etkileşimli özelliklerine erişebilmesini sağlar.

Örneğin, bir web sitesinin üyeleri bir makaleyle ilgili yorum yapma veya forumlara ve mesaj panolarına erişebilir. Bu özellikler, üyelerin birbirleriyle etkileşime girmelerine, fikir alışverişinde bulunmalarına ve topluluk kurmalarına olanak tanır. Ziyaretçiler, bu özelliklerden yararlanamayarak onlara üye olmaya teşvik ederler.

Üyelik Sitenize Bir Ses Verin
Web sitenizin etkileşimini hemen artırabilecek bir yol, bir sohbet odası ekleyerek.

Sohbet odaları birçok nedenden ötürü bir web sitesine çok değer katmaktadır. Aşağıda birkaçını tartışacağız:

Üyeler yalnızca sohbet odaları, ziyaretçilerin üye olmaya teşvik oluşturmaktadır. Sitenize gelen bir ziyaretçi bir sorunuz olduğunda veya bir sohbete katılmak isterse, onlara bir sohbet odasına erişme seçeneği sunmak, üye olup olmadıklarına karar verme faktörü olabilir.
Sohbet odaları üyelerin birbirlerini tanımalarına yardımcı oluyor. Çevrim içi dünyada, insanlarla bağlantı kurmak daha zor. Bir sohbet odasında diğer web sitesi üyeleriyle konuşma yeteneğine sahip olmak, bu işlemi biraz daha kolaylaştırıyor.

Sohbet odaları kullanıcılarınızla etkileşim kurmanıza izin verir. Çalıştırdığınız web sitesinin türüne bağlı olarak, üyelerinizle doğrudan konuşmak istediğiniz zamanlar olacaktır. Her zaman bir blog güncellemesi veya bir makale yayınlayabiliyorken, sohbet odasında üyelerle konuşmak gerçek zamanlı etkileşime izin verir. Kullanıcıların hızlı bir şekilde yanıtlayabilecekleri sorularınız olabilir. Bir sohbet odasında kullanıcılarla etkileşim kurmak, kullanıcılarınızla birlikte olabileceğiniz gerçek hayatta bir sohbete en yakın şeydir.

Sohbet odaları birçok etkileşimli özelliğe sahiptir. Bazı sohbet odaları kullanıcıların sohbet sırasında dosya göndermesine izin verir. Fotoğraf veya belge göndermek isterseniz bu yararlı olabilir. Bir diğer popüler sohbet odasında sesli sohbet veya görüntülü sohbet seçeneği bulunur. Eğer üyeler birbirlerini tanımaya çalışıyorsa, bu özellikler gerçekten yararlıdır.

Sohbet Odasını Akıllıca kullanın!
Yukarıdaki faydaların bir kısmını tanıdıktan sonra, üyelik sitenize bir sohbet odası ekleme hamlesini yapabilirsiniz. Orada durma hatası yapma!

Sohbet odaları, sitenize yeni ziyaretçiler katabilir, sitenize değer katılır ve web sitenizin etkileşim düzeyini artırabilir. Bununla birlikte, sohbet odasının potansiyelinden yararlanmak istediğinizden emin olmalısınız.

Web sitenize ilk kez bir sohbet odası eklediğinizde, özellikle ilk önce üyelerin bundan fayda sağladığından emin olmanız size aittir.

Üyelerin sohbet odasını kullanmalarını sağlamanın bir yolu, düzenli üye olarak yalnızca sohbetler kurmaktır.

Bunun neye benzeyeceğini?

Eh, üyelerine her hafta belirli bir süre boyunca sohbet odasında bulunacağını söyleyebilirsin. Tartışmaları kolaylaştırabilir, sorularınızı cevaplayabilir ve bu süre zarfında onları tanımış olursunuz.

Birkaç düzenli olarak sohbet planladıktan sonra üyeler sohbet odasını kullanmaya alışacaklar. Sitenizin sohbet yeteneklerine bağlı olarak, özel görüşmeler yapmak için oraya tek tek dönebilirler.

Biraz ivme kazandığınızda, sohbet odasının üyelik sitenizde yerini alması emindir.

Üyenin katılımını artıra bileceğiniz ve üyelik sitenizi daha etkileşimli hale getirebileceğiniz daha açık yöntemlerden yalnızca birkaçı tartışılmıştır. Daha çok var! Başka hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?