Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor?

Gösterişli renkler, hareketli görüntüler ve tamamen biçimlendirilmiş karakterlerle dolu bir televizyon yayınının aksine, çevrimiçi radyo yayınları büyük ölçüde farklıdır.

Bir radyo yayınında görsel imajların bulunmaması aklımızı kendi görüntülerimizi yaratmamıza, kendi karakterlerimizi uyandırmaya ve hayal gücümüzü gerçekten harekete geçirmeye zorlar.

Peki neden radyo? Video Dönemi değil mi?

Bazı insanlar, radyo dinleyicilerinin radyo programlarını dinlemek için fazla zaman harcayıp harcadıklarını merak ediyor olabilirlerse, neden radyo ile uğraşıyorlar?

Günümüzden yararlanabilmemiz için diğer birçok görsel uyarıcı medya biçimi sayesinde, radyo ne yazık ki bazılarına göre eski gibi görünebilir. Bununla birlikte, radyo, bugünün video çağında, büyümeye ve gelişmeye devam etmeyi mümkün kılan belirli bir azim ve kalıcı güce sahiptir.

Bu neden? Radyo uyuyor!

Son 5 yılda, çevrimiçi radyo istasyonları ve kanalları büyük bir fenomen haline geldi.

İnsanlar, çevrimiçi ve taşınabilir cihazlarından en sevdikleri radyo programlarını dinleme kolaylığını seviyorlar. Şovlarına herzaman ve herhangi bir yerde erişebilmenin tadını çıkarıyorlar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok istasyonla, çevrimiçi radyo istasyonlarının kalabalığın öne çıkması için mümkün olan her şeyi yapması esastır. Bugünün telekomünikasyon endüstrisinde başarılı olabilmek için çevrimiçi bir sohbet odasını birleştirmek kanıtlanmış bir seçenektir.

Çevrimiçi Radyo Platformları Nasıl Çalışır? Ve kendime nasıl kurulurum?

Günümüz dünyasında kendi çevrimiçi radyo istasyonunuzu kurmak bir esintidir.

Eski günlerde, radyo yayıncılığına başlamak istediğinde, internet bağlantısının akış hızı sınırlı olduğu için hedef kitlenin boyutunu (beklenen boyut) tahmin etmesi gerekirdi. Günümüz dünyasında süreci basitleştiren birtakım farklı platformlar var. Teknoloji bölümünü otomatikleştiriyor ve uyarlıyorlar; böylece yayın özünde yerini almış oluyorlar

Buna ek olarak, bu proje için bir mikrofon dışında herhangi bir özel ses ekipmanına ihtiyacınız yok.

Bu 3, çevrimiçi yayıncılar için önde gelen radyo platformları.

ChatLaf.Com – Bu web uygulaması, dünyanın herhangi bir yerinden istediğiniz zaman yayın yapabilmenizi sağlar. Kullanıcılar, istasyonlarını tamamen otomatik hale getirecek şekilde ayarlayabilir ve dinleyenleri, nerede dinlediklerini ve hangi yönde olduklarını izleyebilirler.

Radyonomi – Bu barındırma platformu, kullanıcıların dünya çapında dinleyiciler tarafından erişilebilen tamamen ücretsiz istasyonları kurmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, Radionomy’nin diğer çevrimiçi radyo işletmeleriyle kurdukları tüm ortaklıklardan yararlanabilir; bu da, kitlenizi genişletmelerine yardımcı olabilir.

ChatLaf-FM – ChatLaf-FM, kullanıcıların kendi istasyonlarını kolayca kurmalarına olanak tanır ve daha sonra istasyonlarını kendi Facebook sayfalarına veya web sitelerine gömebilir. Bu site sınırsız dinleyiciler sağlar ve kullanıcıların istasyonlarını özelleştirmek için yararlanabilecekleri çeşitli widget’ları ve özellikleri vardır.

Çevrimiçi Radyo İstasyonu, sadece bir Sohbet Odası Olmadan Tamamlanmadı!

Radyo yayını platformunuzu oluşturduktan sonraki adım, bir sohbet odası oluşturmaktır. Bir web sitesine sahip olmak zorunda bile değilsiniz. Kendi oda odası URL’nizi oluşturabilir ve kitlenizle paylaşabilirsiniz. Bir web siteniz varsa, sohbetinizi buraya yerleştirin.

Şimdi, sohbet sadece sohbet etmek için değil. Bu bir promosyon aracıdır. Odaya sosyal ağlar gömülü olduğundan (facebook ve twitter) kitleniz görüşmelerin parçalarını twitter’da ve facebook’ta paylaşabilir ve arkadaşlarını odaya doğrudan katılmak ve dinlemek için davet edebilir.

Artık kitlenin katılımını artırabilirsiniz. Sohbet odaları, dinleyicilere kolayca geribildirim göndermelerine, radyo barolarına bağlı hissetmelerine ve bir dinleyici topluluğunun oluşturulmasına yardımcı olmalarına yardımcı olur.

Geçmişte Radyo Farklı mıydı?

İnternet radyo çağından önce, radyo izleyicileri, sevdikleri programlara ve şovlara aktif olarak katılabilirler. Radyonun spikerleri sık sık kişileri kişisel hikayelerini belirli bir konuyla veya şovun günlük temasında göndermeye davet etti.

Ev sahibi yayın sırasında okumak için bir hikaye seçmiş olabilir ve daha sonra bazı yorumlar vermiş olabilir. Dinleyiciler hikayeyle ilgili görüşlerini paylaşabilir ya da kendi düşüncelerini paylaşabilir veya kendi hikâyelerini sunabilirdi.

Yerel radyo programları da çoğu zaman haberleri iletti, gelecek etkinlikleri duyurdu ve önemli yerel konular hakkında rapor verdi. Bazı evsahibi görüşlerini paylaşmış olabilir ve aralarında anlaşmazlıklar varsa veya dostça bir tartışma yapmaya karar verirse, arayanları aramayı teşvik edebilir.

Bu şekilde, dinleyiciler gerçekten radyo programının topluluğunun bir parçası gibi hissettiler. Nişanlıydılar, katıldılar ve daha fazlası için geri döndüler.

Radyo Geleceği

Geleneksel radyo istasyonları hala var olmasına rağmen, çevrimiçi radyo oyunu kesinlikle değiştiriyor.

Dinleyiciler, dünyanın dört bir yanından programlar seçebilir ve artık yalnızca kendi toplumlarındaki radyo istasyonlarına erişmekle sınırlı değildir.

Radyo programı çok daha geniş bir potansiyel izleyiciye sahip olduğu için bu heyecan verici olsa da, dinleyiciler için bir topluluk duygusu oluşturmak daha zor hale geliyor. Bir radyo programı, dinleyicilerinin bağlanmış hissetmelerini sağlamak için hala çabalamalı. Bunun bir yolu sohbet odaları kullanmaktır.

İzleyici Konuşmaya Nasıl Katılır?

Kitlenin katılımını artırmak için bir sohbet odasından yararlanabileceğiniz birkaç yol vardır:

Bir web siteniz varsa sohbet odasını doğrudan siteye katıştırabilirsiniz.
Bir facebook sayfanız varsa, kolayca bir sohbet odası ekleyebilirsiniz.
Bir sohbet odasının URL’sini (bağlantı) kitlenizle paylaşın
Web sitelerine bir sohbet odaları katıştırmak ve bunları Facebook’a eklemek zorunlu olarak zor değildir, üçüncü seçenek çok daha basittir. Bağlantıyı kitlenizle paylaşarak, tüm dinleyicilerin katılacağı bir radyo topluluğu oluşturmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir sohbet odasına katılarak, dinleyiciler yerel bir radyo istasyonuna sahip olma deneyimlerini arayarak geri bildirimlerini paylaşabilir. Toplantı sahipleri dinleyicileriyle daha kişisel ilişkiler kurabilir, istasyonlarını kimin dinlediğini daha iyi anlayabilir ve dinleyicileri dinlemeye teşvik edebilir.

Radyo dünyası eskisinden çok farklı görünse de, çok daha fazla çevrimiçi radyo seçeneği ile her dinleyici sayılır. Online radyo istasyonunuzda bir radyo sohbet odası kullanmak, sanal istasyonunuza daha sadık izleyici eklemenize yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...

Bir HTML Chat Odası Neden İşinizi Artıracak Üç Sebep Çoğu işletme, ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?