Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir?

Sohbet güvenliği şu anda sıcak bir konudur. Dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları genellikle kullanıcıların güvenli bir sohbet odası olarak gördüklerinden bilgi alır. Peki, gerçekten sohbetin güvenliğini sağlayan şey nedir? Ve ChatLaf’un aldığı şey var mı?

ChatLaf Güvenli Sohbet Odasını Sağlıyor
Birçok konvansiyonel sohbet servisinden farklı olarak, ChatLaf güvenli sohbette yüksek stok yer almaktadır. Bunu üç şekilde yerine getiriyoruz:

İlk güvenlik “katmanı”, ChatLaf’ın SSL ile iletişimin her bir parçasını şifrelemesi.
Mağazalar, ödemeleri çevrimiçi yaparken kredi kartı bilgilerini korumak için depoların kullandığı şifreleme ve saklama ile aynı türde. Yalnızca çevrimiçi tüccarlar değil, aynı zamanda bankalar ve hükümetler, bilgilerin güvenliğini sağlamak için bu teknolojiye güveniyor.

güvenli sohbet ssl

Sohbetleri güvence altına almanın ikinci önlemi, sohbetlerin tamamen birbirinden ayrı tutulmasıdır.
Çoğu zaman, çevrimiçi sohbetler bu şekilde kurulmaz. İçeriği yalnızca sohbetinizden görebilirsiniz, ancak diğerleri genellikle arka planda sıklıkla birbirine bağlıdır. Bu, korsanlara ve dolandırıcılara kolay erişim sağlar. ChatLaf, bunu önlemek için her sohbeti ayrı olarak saklamaktadır.

Üçüncü ve en değişken güvenlik katmanı kullanıcı tabanını kontrol ediyor.
ChatLaf ile, bunu giriş kontrolüyle kendiniz yönetebilirsiniz. Önceden tanımlanmış kullanıcıları, yöneticileri, denetleyicileri ve güvenli URL’leri ayarlayabilirsiniz. Dahası, kullanıcılar ihtiyaçlara bağlı olarak parola korumalı odalar veya kamu sohbetleri oluşturabilir.
Gelişmiş kullanıcılar (geliştiriciler), kullanıcılarının sohbet odasına giriş yapmasına gerek kalmaması için kullanıcı tabanını entegre etmek için ChatLaf REST API’sını kullanabilecektir. Daha fazla API bilgisi için https://dev.ChatLaf.com adresine gidin.

Özelleştirme ve Kişiselleştirme Anahtar

Farklı kullanıcılar güvenlik açısından farklı ihtiyaç ve gereksinimlere sahip oldukları açıktır. Bir sohbetin kullanımı ve amacı, gerekli güvenlik seviyesini gerçekten zorunlu kılacaktır. Örneğin, herkese açık olan herkese açık bir sohbet, kapalı bir etkinlik video akışından tamamen farklı gerekliliklere sahip olacak. Bu, yine şirket içi sohbetten farklı. Olasılıklar ve gereksinimler için ancak özelleştirme ile karşılanabilecek sınırsız sayıda vardır.
spam gönderenler için güvenli sohbet – çok hızlı yazmaya
Neyse ki, ChatLaf bu işi yapıyor. Çeşitli önlemler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere gereken doğru güvenlik miktarını sağlamaya yardımcı olur:

İstenmeyen kişilerin erişimini kısıtlayan IP’ler için siyah-beyaz listeler
Hızlı spam göndericilerinin önlenmesi için yazmak.
Spam filtresi – kelime kara listesi
Önceden tanımlanmış kullanıcıları ayarlama ve sohbet katılımcıları ile oturum açma ayrıntılarını paylaşma seçeneği
Kimin yapacağını ve sohbetinde ne olduğunu söyleyen bir günlük tutmak, bu da izlemeyi daha da kolaylaştırır
Gerçek zamanlı olarak sohbetleri denetlemek için yönetici ve denetleyici kullanıcıları ayarlayabilirsiniz
Dolayısıyla, güvenli bir sohbet odası, çevrimiçi sohbetinizden sonra peşinde olduğunuz şeylerden biri ise, güvence altına alınırsa, ChatLaf bunu sizinle paylaştı.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...

Oyuncularda Sohbet Odaları Bu günlerde tüm tutkulu oyuncularla çevrimiçi ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?