Büyük Ekranda Sohbet Etme

Büyük Ekranda Sohbet Etme
görüntü
Bir an için büyük ekranın ötesine baktığımızda, hepimiz sohbet ve mesajlaşma hizmetlerinin bugün yaygın ve yaygın kullanılan yolları biliyoruz. İSS’mizin teknik desteğinden ve araba bayilerinden satış yerlerinden, seyahat acentelerinden yardıma rezervasyona kadar, giderek artan sayıda işletme ve endüstri bu hizmeti her gün kullanmaktadır.

Yenilik yapalım.

Ekran, Ekran, Ekran
South by Southwest, profesyonellerin ve tüketicilerin eğlence, teknoloji ve daha fazlasıyla yakında neler geleceğini görmesini sağlayan on günlük bir konferans / müzik festivali / oyun fuarıdır. Yetmişbinten fazla kişi, her yıl yaptığı konuşmalara ve panellere katıldı.

Tüketici Elektroniği Fuarı bilim ve teknolojinin sınırlarına odaklanmaktadır. Sağlık teknolojisinden, gizliliği korumaya kadar konuları kapsayan konuşmacılarla 2017’de yüz yirmi bin kişi konferansa katıldı. Yüz milyondan fazla çevrimiçi etkileşim üretti.

Konserler, müzik festivalleri, TED konferansları ve siyasi gösteriler binlerce kişiyi birer yere, birer gün güneye çekiyor. Gösterdikleri veya tartıştıkları, eğittiği veya eğlendirdikleri. Ancak hepsinin ortak noktası nedir?

Hepsinin büyük bir ekranı var! Gerçekten muazzam, daha büyük, daha fazla bilgi ekranlar, kalabalığa kimlerin konuştuğunu veya performans gösterdiğini görmesine yardımcı olur. Çoğu zaman başka işlevlere de hizmet ediyorlar. Bazı olaylar, kalabalıkla iletişim kurmak ve mesajları görüntülemek için bir yol olarak sosyal medyayı kullanmaya çalışmaktadır. Fakat her zaman etkili değildir.

İletişim Kurma Hataları
Örneğin, birçok sosyal medya platformunun, hesaplar veya etkinliklerle doğrudan etkileşime girme yöntemleri vardır. Bu mevcutlara karışıklığa neden olabilir. Zamana duyarlı soruların veya mesajların zamanında ekrana ulaşmasını engelleyebilen çeşitli teknik nedenlerden dolayı da gecikmeler yaşanmaktadır.

Birçok konferans şimdi çeşitli sanal katılım yöntemleri sunmaktadır. Bir kişinin veya kişilerin, yaşadıkları bilgileri nerede olursa olsun, istediğiniz yerde görüntülemelerine olanak tanır. Yine, medya platformları zaman zaman bu sanal katılımcıların sanki fiziksel olarak var olan olaylara katılmalarına izin vermek için kullanılır. Ancak, yine, yöntem kısa düşebilir.

Bu platformlar açık ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat etkisiz olursa, alternatif nedir? Geniş bir şey yerine, olayın, hoparlörün ya da icracının özel kapalı, içerdiği bir sistemi düşünün. Yine de, en çok ihtiyaçları karşılamak ve en iyi seçenekleri sunmak için belirli bir sistem türü olması gerekir. Ne demek istiyorsun

Bir Uplink Kurma
İdeal çözüm, tespit ettiğimiz sorunlara ters düşecektir. Uzaktan erişilebilmesi için karışıklığı önlemenin hızlı, kolay ve sanal olabilmesi için kapanması gerekir. Yüzeyde yeterince basit. Birkaç fikir hemen akla aklınıza geliyor.

Neredeyse her mekan sıklıkla kablosuz olarak yerel bir ağa sahiptir. Bunu kullanmak, kapalı, tepki veren bir sisteme izin verebilir. Ancak uzaktan erişimi kolaylaştırabilir.
Aynı şekilde, mevcut web tabanlı telekonferans hizmetleri vardır. Bunlar genellikle biraz paraya mal olur, gecikir ve yerel kullanıcılara kolay erişimi engeller.
Bir uygulama en belirgin çözüm gibi görünüyor. Ancak bazı insanlar başka bir uygulamayı indirmek konusunda isteksizdir ve resim çekmek isteyip istemediklerine bakacak bir depolama alanına sahip olabilirler. Taşıyıcı ve ekipman çeşitleri de performansı etkileyebilir.
büyük ekran sohbet odası örneği

Geleneksel çözümler işe yaramaz. Hızlı çözümler işe yaramaz. Organizatörler göz ardı etmek istemeyen önemli bir fırsattır. Başka ne seçenekler var?

ChatLaf.Com’da, Büyük Ekranda Sohbet Etmeye Nasıl Yardımcı Olur?
İnternet. Tüm bu çözümlerin temelinde, onları işlev gören aynı yaşamsal bileşen bulunur. Otuz yılı aşkın bir süredir, bu bileşene tüm diğerlerinin üzerinde belirli bir şekilde eriştik. Çoğumuz için hatırladığımız en eski şey Netscape Navigator. Artık büyük çoğunluk Chrome kullanıyor.

Tarayıcı tabanlı bir çözüm, mükemmel çok yönlülük sağlayacaktır. Açık, çünkü internette yaşıyor, bu nedenle her yere erişilebiliyor. Geçiş süresini önemli ölçüde sınırlayan doğrudan erişim yoluyla yanıt verir. Tarayıcılar telefonlara dahildir, bu nedenle ekstra indirme yoktur. Ancak bir tarayıcı büyük ekranda, bilgisayarda ve telefonda çalışabilir mi?

ChatLaf bunu yapabilir. Çünkü ChatLaf HTML5 kullanılarak inşa edilmiştir , kalite kaybı olmadan herhangi bir ekrana sığacak şekilde yeniden boyutlandırabilirsiniz. Bu dev ekranda bilgisayarınızdaki, telefonunuzdaki gibi, hatta kendi televizyonunuzda olduğu gibi iyi geldiği anlamına gelir.

Sohbet bir hizmet olarak her yerde var olmakla birlikte, birçok yeni yenilik yolu var. Kalabalık olaylarda kitle iletişimi, yürüme bekliyoruz sadece bir potansiyel cadde.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

WordPress Üyeleri Eklentisine Bir Sohbet Odasını Nasıl Entegre ...

Mobil grup sohbet temasını şekillendirmek için 8 CSS hilesi CSS'yi ...

Daha Gizliliğe mi ihtiyacınız var Bir Grup Sohbetinden Özel Sohbet Odasına ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?