Bir Sohbet Odası kullanarak deneyiminizi tamamlama

Bir Sohbet Odası kullanarak Karışık Bulut deneyiminizi tamamlama

Dinleyicinin çevrimiçi yayına ne kadar önem vermesi gerekiyor?

Cevap: Gerçekten önemlidir! Kullanıcıların% 86’sı bir topluluğa üye olduklarını düşünürlerse bir web sitesine döner. Bu topluluk duygusu, grup sohbetleri, mesaj forumları, sosyal ağlar veya yukarıdakilerin hepsinin bir kombinasyonu kullanılarak geliştirilebilir.

Çevrimiçi veya çevrimdışı radyo programı yapmak için Karışık Bulut platformunu veya başka bir yayın servisini kullanan çevrimiçi bir yayıncı iseniz, yayınınızın etrafında bir topluluk geliştirmeyi düşünmek sizin yararınadır.

İsteğinizden hoşlanmama, gerçek şu ki, kitleniz muhtemelen sadece müzik, podcast veya canlı şovdan daha fazlasını istiyor. Seninle etkileşimde bulunmayı, görüşlerini ve geribildirimlerini yollamayı ve gösterinin anlamlı bir parçası olduklarını düşünmeyi bekliyorlar.

Elbette mantıklı.

Sonuçta, birçok seçenekten dolayı hangi radyo / DJ istasyonunu dinlemek istersiniz?
Sadece şovu yayınlayan biri var mı?
müzik

VEYA

müzik ve sohbet

Yayınlayan biri kullanıcıların yayını etkilemesine izin verir mi?

Kitleniz büyük müzik, podcast veya canlı bir şov dinlemeyi istiyor. Sizi dinlemek için zamanlarını harcamak istiyorlar. Zamanlarına değer veriyor, çok. Umarım, sizi dinlemeye ve beklentilerini yerine getirmek için çaba göstermeye karar verdikleri için saygı duyar ve takdir edersiniz. Fakat….

Iyi iş mi yapıyorsunuz?
İzleyicileriniz ne yaptığınızı beğeniyor mu?
Yardım edebilecekleri herhangi bir geri bildiriminiz mi var?
Yine yayınınızı dinleyecekler mi?
Kaptın bu işi! Sesinizi yayınlamak tabii ki bir izleyiciyi başlatmak ve başlangıçta çekmek için iyi bir yoldur. Ancak sadık dinleyiciler geliştirmek istiyorsanız, kitlenizle nasıl etkileşimde bulunacağınızı en iyi şekilde anlamak için kendinize şu soruları sormalısınız.

Bunun nasıl yapılacağını bulmak zor olabilir ve eğer yanlış yapılırsa, işletmenizin kötü görünmesini sağlayabilir. Böylece, bugün, ister Karışık Bulut’da isterse başka yerlerde izleyicilerinize katılmak istiyorsanız, işiniz için nişan yaratmanın doğru yolunu ve ayrıca Karışık Bulut platformunu kullanırken neyin iyi işe yaramayacağını vurgulayacağız.

Neden Kitlenizi Etkileyemezsiniz?
İyi nişan yaratmaya gelince, diğerlerinden daha büyük bir etkisi olabilecek bir faktör var.

Kötü haber şu ki kolay değil. Bu seksi bir “kesmek” veya gümüş bir kurşun değil. Bu işi gerektirir.

Ancak iyi haber şu ki, basit, basit ve işe yarıyor.

Müthiş etkileşim geliştirmek için yapabileceğiniz tek önemli şey inanılmaz bir müşteri deneyimi sunmaktır. Bu, canlı yayınınızı benzersiz ve kitleye çekici hale getirecektir.

Müşteriler, onlara iyi davranan işletmeler ve kuruluşları sever. Yukarıda belirtildiği gibi, Oracle’ın İzleyici Müşteri Deneyimi Etki Raporu’nda bulduğu gibi, kullanıcıların% 86’sı bir kullanıcı deneyimine sahip olsaydı bir web sitesine döner (ve satın alabilirler) .

Mutlu kitleler, işinizi başka şekillerde büyütmenize de yardımcı olur. Bir American Express anketi, mutlu müşteriler ortalama olarak dokuz kişiye deneyimlerini anlattığını bulmuştur.

sosyal paylaşım stat

Kitlenizin deneyimine odaklanmak sadece iyi bir fikir değildir. Özellikle, kitlenizin sizin hakkınızda harika şeyler söylemesini sağlamak için gerekli temelleri oluşturmak istiyorsanız, kesinlikle kritiktir.

Hedef Kitlenizi Etkilemek İçin 3 Yol
Kitlenizi etkilemek için çeşitli yollar vardır. Bir yol veya yollar kombinasyonu seçebilirsiniz. Fakat her zaman stat şu soruya odaklanmıştır: genel amacınız nedir?

Kitlenize, Karışık Bulut hesabınıza veya web sitenize tekrar gelmek için bir neden vermek istiyor olursunuz. KONU ve merkez olduğunuz bir topluluk yaratmak istersiniz.
Peki kullanıcıların ilgisini çekebilir misin?

Bir web siteniz varsa düşünebilirsiniz üç seçeneği vardır.

Bize Ulaşın Form – Bu, kitle e-posta listenizi oluşturmak için temel ve kanıtlanmış bir yol. Bunu yapmanın en iyi yolu, web sayfanıza bir form koymak ve kullanıcılardan bir sicil kaydetmesini veya bir soruyu cevaplamasını ve bazı iletişim bilgileri vermesini istemektir.
Canlı Sohbet – Canlı sohbet, bir web sitesi ziyaretçisinin sizin veya diğer çalışanların katılacağı bire bir sohbettir. Bu, doğrudan web sitenize yerleştirdiğiniz bir widgettır. Bu, kitlenizin çevrimiçi olduklarında doğrudan sizinle konuşmasını sağlar.
Sohbet Odası – Bu, odanın moderatörlüğünüz olduğu canlı bir sohbet odasıdır. Kitleniz bir lobi sohbet odasında konuşabilir veya özel bire bir konuşma yapabilir.
Şimdi, bu web siteleri için iyidir, ancak bu bilgiler bir Karışık Bulut profiliniz olduğunda geçerli olur mu?

Bir web sitesine bir widget eklemek için, gerçek widget kodunu ekleyebilmeniz için HTML kod sayfasına erişmeniz gerekir. Bununla birlikte, hub’lar (yayın platformları) için durum böyle değil, bu nedenle Karışık Bulut’a bir kod eklemek mümkün değildir. Platformda yaygın olarak görülür; kod ekleme platform için büyük bir risk oluşturabilir.

Bu nedenle, bir widget eklenmesi mümkün değilse, kitlenize nasıl katılabilirim?
Aslında Karışık Bulut gibi platformlara kod ekleyemezsiniz, ancak profilinize URL bağlantıları ekleyebilirsiniz. Tıpkı bir YouTube açıklamasında, video profilinize bir URL ekleyebileceğiniz gibi, Karışık Bulut, açıklamanıza bir URL eklemenizi sağlar. Bu bizi şu yollarla bırakır:

Bize Ulaşın Form – Karışık Bulut’a eklemek mümkün değildir .
Canlı Sohbet – Karışık Bulut’a ekleme yapmak mümkün değildir .
Sohbet Servisi – Karışık Bulut’a bir sohbet odası URL’si ekleme mümkündür .
Bir İrtibat Formu veya Canlı Sohbet eklemenin imkansızlığını fark ettik çünkü yalnızca Sohbet Odası seçeneğiyle kalacağız.

sohbet odası örneği

Karışık Bulut platformunuza neden bir Sohbet Odası ekleyeceğiniz, kitlenizle daha kapsamlı etkileşime girmenize neden devam edecek?

Bu konuda hiçbir soru yok: Bir sohbet odasý çok alýþtýrýldýðýmýz bir þey. Web sitelerinde ve uygulamalarda her zaman görünürler ve grup sohbetlerinin bir parçası olarak kendi sohbet odalarımıza sıklıkla katılırlar.

Bir Karışık Bulut yayıncısı olarak, web sitenize bir sohbet odası eklemek çok yararlıdır. Size şunları yapmanızı sağlar:

Etkileşim – Müziğinizi veya podcast’inizi dinlerken dinleyicilerinizle etkileşimde bulunabilir ve konuşabilirsiniz.
Geri Bildirim Alın – Kullanıcılar müzik veya gösteri hakkında anında geri bildirim sağlayabilir ve doğru seçimleri yapıp seçmediğinizi size bildirir ve özel istekler talep eder.
Özel Olarak Konuşun – Şovun beklentilerini karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için kitlenizin herhangi bir üyesine özel olarak sohbet ederek ihtiyatlı konuşmalarını isteyebilirsiniz.
Çağrı – Hedef kitlenizle anlamlı bir ilişki kurabilir ve canlı bir video görüşmesi yaparak onlarla iletişime geçerek onlara bir yüz ve ses çıkarabilirsiniz.
Tanıtın – Özel teklifleri tanıtabilirsiniz.
Duyuru – Gerektiğinde farklı bir duyuru yapma yeteneğine sahipsiniz.
Mingle – Hedef kitlenizin canlı bir özel sohbette birbirine karışmasına ve birbirleriyle konuşmasına izin verin.
Bağlılık Oluşturun – Aynı platformu Karışık Bulut’a, web sitenize ve hatta facebook sayfanıza tüm platformlarda birleşebilme hissi uyandırmak için ekleyebilirsiniz.
Grup sohbetini en iyi şekilde dahil etmek için topluluk oluşturma amacıyla sohbet odalarıyla ilgili bazı önemli noktaları bilmeniz gerekir.

Profesyonel bir sohbet odasını yönetmek biraz anlayış gerektirir.

Bir sohbet odasının kullanılması bazı kurallara sahiptir. İş amaçlı bir sohbet odasında takip etmek zorunda olduğunuz en yaygın üç kuralın altını çizmeye çalışalım.

Orta – Bir sohbet odasını hiçbir moderatör olmadan bırakmayın. Sohbetinizin her zaman denetlendiği şarttır. Sohbet odasında güvendiğiniz birisi veya güç kullanıcısı olabilir.
Çevrimdışı – Sohbet yönetilmediğinde sohbeti KAPALI moduna getirmelisiniz. Bu, web sitenizdeki yeni bir tartışma için herhangi bir seçeneği engelleyecektir. Bunun yerine, “Şu an kapalıyız, saat 8 : 00’de döneceğiz” gibi bir mesaj gösterilecek.
Özel Mesaj – Özel sohbetlere izin verme seçeneğine sahip olursunuz. Özel sohbetler birebir görüşmeler yapmak demektir. Buna metin, ses ve video da dahildir (izin vermek istediğiniz seçenekleri ve hangilerini seçmediğinizi ayarlayabilirsiniz).
Şimdi, bir sonraki seçeneği dikkatlice düşünmelisin. Özel sohbetlerle ilgili 2 ana seçenek var.
Tümünü engelle – Sohbetinizi, kullanıcılar arasındaki özel görüşmelere izin verecek şekilde ayarlayın.
İzin ver admin – Sohbetinizi, yalnızca admin ile bir kullanıcı arasındaki özel iletilere izin verecek şekilde ayarlayın. Müşterilerimize herkese izin vermek için bu seçeneği yalnızca bir tıklama meselesi olduğu için öneriyoruz.
Yeni bir Karışık Bulut sohbet odası oluşturma.
Dolayısıyla, konsepte ve kurallara aşina olduğunuzda, bir sohbet odası ekleyerek, dinleyici katılımını artırma sürecine başlayabilirsiniz. Gerçekten de çevrimiçi yayınlarınız için bir oyun değiştirici olabilir!

Adım 1: Önce, ChatLaf ana sayfasında kayıt olun . Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, başlangıç kılavuzunu okuyabilirsiniz .

Kayıt olun ve sohbet odasının URL’sini alın

2. Adım: Kayıt yaptıktan sonra, sohbet odanızın bağlantısını (URL) kopyalayabileceğiniz yönetici panelinize gideceksiniz. Bu URL sohbet odanız için benzersizdir. Onu dağıtabilir, e-posta ile gönderebilirsiniz ve bulut sohbet odanız olacak.

sohbet odası url’si
3. Adım: Son adım, onu Karışık Bulut gösterinizin açıklamasına bulut sohbet URL’nize ekleyin.

Karışık Bulut’a bir URL ekleyin

Bittin

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?